Koš (0)
Zámek Trmice
Dětský zábavní park - Ústecké podzemí Název
Lanová dráha na Větruši
TIP NA VÝLET ZÁMEČEK VĚTRUŠE

Zámek Trmice

Zámek byl postaven v letech 1856 – 1863 v novogotickém tudorovském slohu, uprostřed kdysi nádherného zámeckého parku, předním českým rodem Nosticů. V roce 1919 koupil zámek ústecký průmyslník Wolfrum, který jej později prodal městu Ústí nad Labem. V roce 1994 byly prostory nově zrekonstruovány a slouží jako reprezentační kulturní centrum s obřadní síní a mramorovým koncertním sálem. V několika místnostech je instalována stálá expozice z historie regionálního průmyslu, včetně stálé expozice železničních modelů.

Zdroj: http://www.usti-nad-labem.cz/cz/turistum/turisticke-cile/kulturne-historicke-zajimavosti/hrady-zamky/zamek-trmice.html
Zámecká 12, 40004 Trmice

Související

Muzeum modelové železnice

V několika sálech zámku Trmice je umístěna stálá expozice věnovaná historii a současnosti modelové železnice. V našem muzeu najdete nejen různě velká funkční kolejiště velikostí N, TT a H0, ale také různé zajímavé a unikátní modely např. od firmy Merkur, Märklin nebo Rokal!
12.4.2016

Muzeum hornictví

Jeden sál na zámku Trmice je věnován stálé expozici o historii hutnictví v Ústeckém kraji. Je zde model dolu s okolím, důlní vozík a spousta papírových dokumentů k tomuto tématu.
12.4.2016

Partneři