Koš (0)
Zámek Trmice
Dětský zábavní park - Ústecké podzemí Název
Lanová dráha na Větruši
TIP NA VÝLET ZÁMEČEK VĚTRUŠE

Zubrnická museální železnice

Železniční muzeum v Zubrnicích se nachází v prostorách železniční stanice Zubrnice. V současnosti slouží nádraží také k jízdám muzejních vlaků z Ústí nad Labem a Velkého Března.

Muzeum je turistickým známkovým místem, lze zakoupit známku s číslem 666. Dále je možno zakoupit tématické pohledy, turistickou vizitku, 3D pohlednici, štítek na hůl, pamětní hřeb, pamětní minci. V pokladně muzea si můžete zakoupit originální lepení jízdenky pro historické jízdy.

V železničním muzeu můžete navštívit stálou expozici o historii a současnosti trati Velké Březno - Verneřice - Úštěk. Srdcem expozice je funkční modelové kolejiště stanice Levín v měřítku 1:45. V nádražní budově je možno shlédnout historickou dopravní kancelář a čekárnu pro cestující. V remíze jsou trvale deponovány historické drezíny a drážní stroje. Tématické expozice umístěné v železničních vozech mapují vývoj osvětlení na železnici a vznik zabezpečovacího zařízení.

Na vybrané exponáty si návštěvník může sáhnout a vyzkoušet si jejich funkčnost. V kolejišti se můžete svést na ruční kolejové drezíně nebo okusit na vlastní uši letecký poplach nebo unikátní zvonkovou návěst. V kolejišti můžete spatřit unikátní kolejový jeřáb z roku 1877, výsypný vůz Talbot z roku 1931, motorovou lokomotivu T 201.901 z roku 1916 a jiná kolejová vozidla.

Otevírací doba:
  • duben: sobota, neděle, svátek 10:00 - 17:00
  • květen, červen: sobota, neděle, svátek 9:00 - 18:00
  • červenec, srpen: úterý až neděle, svátky 9:00 - 18:00
  • září: sobota, neděle, svátek 9:00 - 18:00
  • říjen: sobota, neděle, svátek 10:00 - 17:00

Veškeré informace k železničnímu muzeu můžete směřovat na telefonní číslo 775 130 479.

Více informací na www.zubrnickazeleznice.cz
Zubrnice

Partneři